کانون سنگرسازان بی سنگر کاشان و آران بیدگل

شناسنامه ایثارجهادگر شهید سید مصطفی رضوی  

تاریخ تولد : ۱۳۴۸           

تاریخ شهادت                  محل شهادت                   مدفن  

۶۶/۱۲/۲۸                       فاو                       دارالسلام                                        

 

        در سال ۱۳۴۸ در کاشان دیده به جهان گشود.پس از گذراندن دوره ابتدایی ابتدا به کار موتورسازی روی آورد وسپس در یکی از کارخانجات مشغول کار شد.ایشان برای لبیک گوی به فرامین امام خویش کار مهندسی جنگ را انتخاب کرد و به جهادگران پیوست.پس از گذراندن دوره آموزشی لودر درتاریخ ۲/۹/۶۶ به جبهه اعزام شد و به ایثارگران و سنگر سازان بی سنگر گردان مهندسی رزمی سلمان فارسی جهاد سازندگی کاشان ملحق شد.سرانجام در حالی که با دستگاه لودر در خطوط مقدم جبهه مشغول ساختن جان پناه برای رزمندگان اسلام بود در تاریخ ۲۸/۱۲/۶۶ به شهادت رسید.   

وصيّت نامۀ شهيد سيّد مصطفي رضوي

بِسمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ‏

معبودا ! پاك پروردگارا ! چه زيبا است جلوهگاه جمالت و چه با شكوه است نمايشگاه جلالت !

در حيرتم اي خداوند ! كه اين منم كه افتخار راز و نياز در اين ساعت با تو نصيبم گشته است ؟! آيا اين منم توفيق نظاره بر فروغ تابناك ملكوتي تو را يافته ام ؟!

نمي دانم اين لحظه ها كه با تو به نيايش پرداخته ام چه لحظاتي است كه نه گذشته دارد ونه حال و نه آينده بلكه پيامي از ابديّت است كه مرا براي رساندن به بارگاهت آماده مي سازد . اين همان پيام ابديّت است كه معناي واقعي حيات را در اين كرۀ خاكي ناچيز براي اين موجودِ از حيات بيخبر، قابل درك و دريافت مي نمايد.

آري ! اي ربّ اعلاي من ! اين منم ولي نه آن من كه روزگار بس طولاني مرا از دامان پر محبّت گرفته ، در بيابان بي سرو ته و سرابِ آب نمايِ زندگيِ حيواني رهايم ساخته بود.

حال اي خداوند بزرگ ! من  الآن در درگاه با جمالت توبه مي كنم ، اي خدا ! توبۀ مرا بپذير ، توبۀ واقعي من است.

پروردگارا ! اي دانای برون و درون ! من پيش از اين بر آن بودم كه براي وصول به بارگاهت راههائي بس دور و دراز در پيش  ندارم كه به بارگاهت بشتابم و ديگر راهي در پيش ندارم كه آنرا در نوردم تنها بايد گامي بردارم و پيشاني بر آستان كبريائي ات بگذارم ، اين همان سر از خاك برداشتن و قصد ديدار تو نمودن است.

مادر و پدر عزيز و خواهران و برادران گراميم ! من آخرين لحظه هاي عمرم را مي گذرانم و چند ساعتي نيست كه مي خواهيم خطّ مقدّم جبهه برويم .

و پدرو مادر و خواهران و برادران ! گول اين شيطان صفتان را نخوريد ، گول اين منافقين از خدا بي خبر را نخوريد كه بايد همۀ آنها را طبق اصول اسلامي محاكمه كرد .

و مادر و پدر ! بعد ازمن ديگر برادرانم را به جبهه هاي حق عليه باطل بفرستيد و برادرانم اسلحلۀ مرا به دوش بگيرند و زمين نگذاريد كه حق با ماست و كفر نابود. تا مي توانيد در نمازهاي خود دعا به رزمندگان و بخصوص زعيم عاليقدرجهان ، امام خميني.

خدايا ! خدايا ! تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار.

بنیاد شهید و امور ایثارگران کاشان

واحد تحقیق و پژوهش