کانون سنگرسازان بی سنگر کاشان و آران بیدگل

شناسنامه ایثار

شهید عباس حلوائی                      تاریخ تولد : ۱۳۴۳

تاریخ شهادت               محل شهادت                مدفن

۶۱/۲/۶                          شوش               حسنارود

 

جهادگر شهید عباس حلوائی

در سال ۱۳۴۳ در روستای حسنارود از توابع کاشان دیده به جهان گشود و پس از طی تحصیلات ابتدائی به کشاورزی روی آورد، با آغاز جنگ تحمیلی به هر شکل در تلاش بود تا خود را به خیل عظیم حماسه سازان برساند در تاریخ ۶۱/۵/۲۰ از طریق جهاد سازندگی به گروه سنگرسازان بی سنگر پیوست و در کنار جهادگران در جبهه های جنوب به رانندگی لودر مشغول شد.

شهید حلوائی در تاریخ ۶۱/۶/۲ در جبهۀ شوش به فیض عظمای شهادت نائل آمد.

 لبیک ای روح خدا ، لبیک ، لبیک ای قامت بلند عصر غیبت کبری ، لبیک لبیک یا خمینی . لبیک یا امام زمان عجل اله تعالی فرجه الشریف.

زندگینامه شهید عباس حلوایی از زبان والدین

بسم الله الرحمن الرحیم

عباس حلوایی فرزند حسن متولد سال ۱۳۴۳ در خانواده ای کم بضاعت در یکی از روستاهای کاشان به نام حسنارود دیده به دنیا گشود. عباس از همان دوران کودکی پسری مریض حال بود آن زمان خودم مشغول کاگری بودم اما با هزار غصه و ناراحتی او را به درمانگاه بردیم تا بهبود یافت . موقعی که شش ساله شد او را به مدرسه فرستادیم او در مدرسه هم باهوش ومظلوم بود. در سن ۱۲ سالگی ششم ابتدایی را به پایان رسانید و در کار کشاورزی به من کمک می کرد . در تابستانها کشاورزی و در زمستانها هم بیکار نبود بلکه آن فصل هم به قالیبافی مشغول بود ، عباس در ۱۵ سالگی به کار  بنایی پرداخت تا بنایی بلد شود دو سالی هم به این کار مشغول بود اما بعد از دو سال به ماشین آلات عشق زیادی ورزید و مجبور شدیم او را روی تراکتور بگذاریم . با تراکتور کار میکرد و هر پولی هم گیر می آورد به من می داد . روزی در کاشان موقعی که جبهه احتیاج به راننده لدر وبولدزر دارد تصمیم میگیرد به جبهه برود تا اینکه در تاریخ ۶۱/۵/۲۰ در جهاد سازندگی کاشان ثبت نام می کندو در تاریخ ۶۱/۵/۲۸ یعنی بعد از هشت روز به اهواز اعزام شد و از آنجا به شوش دانیال منتقل شد و در آنجا مشغول خدمت به اسلام بودو بیش از ۵ روز نگذشته بود که در روز دوشنبه ۶۱/۶/۲ هنگامی که با لدر مشغول کار بوده مورد هدف مزدوران بعثی قرار میگیرد و بدن مطهرش به رودخانه کارون می افتد  و به کاروان شهدای کربلا می پیوندد.

روانش پاک و یادش مستدام

برادر شهید قاسم حلوایی