کانون سنگرسازان بی سنگر کاشان و آران بیدگل

شناسنامه ایثار

شهید سید علی ابهری مقدم                   تاریخ تولد : ۱۳۳۴

تاریخ شهادت               محل شهادت                مدفن

۲۲/۱۴/۶۱                      خرمشهر            دارالسلام

جهادگر شهید سید علی ابهری

 یکی از روزهای سال ۱۳۳۴ سید علی ابهری در کاشان دیده به جهان گشود علی در نوجوانی پدر و مادر خود را از دست داد و پس از اخد دیپلم به خدمت سربازی رفت و در همان دوران از سربازانی بود که به امر حضرت امام خمینی از پادگان گریخت. وی به همراه دیگر همسنگرانش اولین هسته مسلحانه زیر زمینی رژیم شاه را در کاشان بنا نهاد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ابهری از اولین اعضاء جهاد سازندگی کاشان بود که حرکت جهادی خود را با رزم بی امان در کردستان علیه منافقین و گروهکهای ضد انقلاب ادامه داد و با شروع جنگ تحمیلی به جبهه نبرد جنوب شتافت و در عملیات هویزه به سختی مجروح شد. پس از کسب بهبود سرپرستی جهادگران آبادان را به عهده گرفت. و پس از شکست حصر آبادان وارد عمل شد و از آن پس در عملیات بعنوان مسئول تدرکات تیپ المهدی در جنگ حضوری فعال داشت، تا اینکه روح خدا جوی او در عملیات رمضان در تاریخ ۲۲/۴/۶۱- در اثر اصابت ترکش- به اعلی علین پیوست.

فرازی از وصیتنامه شهید سید علی ابهری مقدم

بسم الله الرحمن الرحیم

*ولاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون*

کسانی که در راه خدا کشته شدند مرده نیستند ، بلکه آنها زندگانند و نزد پروردگارشان روزی میخورند.شکر خدای بزرگ را که یک چنین رهبری بزرگ را به ما ارزانی داشت تا او با سخنان و پیامهای پیامبرگونه اش ما را از خواب غفلت بیدار کند . و به ما حیاتی دیگر بخشد ، خوشا به حال کسانیکه پیرو راستین یک چنین امام ورهبری باشند و سپس حمد و سپاس خدای یکتا را که یکبار دیگر به من توفیق داد تا بتوانم به جبهه حق علیه باطل بروم اما اینبار به عنوان خدمتگذار برای رزمندگا از روی ناآگاهی قلب امام را به درد می آورید ن قهرمان و مسلمان و خدا میداند چقدر خوشحالم از اینکه دوباره به جبهه اسلام علیه کفر میروم انشاله خدا مرا یاری کند تا بتوانم آن جور که رضای اوست برای اسلام خدمت کنم ، خدایا تو را به خون شهیدان سوگندکه به من توفیق دادی تا به جبهه بروم ، از تو میخواهم که شهادت را هم به من ارزانی داری و پیروزی را برای مسلمانان . خدایا خیلی علاقه دارم در راه اسلام عزیز تو شهید بشوم اگر این لیاقت را داشته باشم ، و اما ای مردم چند سفارش برای شما دارم ، چه شده است شما را ای مردم شما را  به خدا قسم نکند روزی دست از این رهبری بردارید که آن موقع کفران نعمت کرده اید و هر چه بر سر شما بیاید خود مقصر هستید ، ای مردم امام را تنها نگذارید ، من که یک جان بیشتر ندارم ، ای کاش ۷۰ جان داشتم و دراه اسلام و راه این امام بزرگ جان میدادم چرا بعضی از شماها از روی ناآگاهی قلب امام را به درد می اورید ؟ چرا به روهانیت متعهد و دلسوز اهانت میکنید ؟ و همین کار موجب رنج خاطر امام میشود ، ما حمایت از روحانیت و حمایت از دولت مکتبی را چیزی جز حمایت از اسلام نمیدانیم.

به خدا قسم ای مردم اگر انشاله شهید بشوم و در آن دنیا بتوان به حضور جدم پیامبر (ص) برسم یعنی این توفیق را پیدا کنم ؛ در آنجا پیش جدم شکایت خواهم کرد که چگونه قلب امام عزیز را بدرد می آورید . ای دوستان و آشنایان که شماها را می شناسمچرا از روی ناآگاهی گوش به سخنان یک عده غرب زده میدهید و امام را رنجه میدهید شماها را به خدا سوگند دست بردارید ، ای مردم وحدت خود را حفظ کنید و هرگز اجازه ندهید دشمن با سخنان فریبنده خود در بین شما تفرقه بیاندازد.

چرا ای مردم درنماز جمعه شرکت نمیکنید ، نکند سخنان منافقان در شما اثر گذاشته ، بدانید که نماز جمعه حافظ آزادی است ، حافظ انقلاب است ، برادران وخواهران من بدانید که دشمن هرچه دروغ در طول هفته علیه مکتب و امام و… میگوید ، روز جمعه در نماز جمعه فاش میشود ، شماها را به خدا قسم صفوف خود را در نماز جمعه زیادتر و فشرده تر کنید و با این کار خود دشنان اسلام را ناامید کنید ، ای برادرانم در ستاد نماز جمعه شماها تا میتوانید برای هرچه با شکوهترشدن نماز جمعه هرقدر میتوانید کوشش کنید و گوش به حرف دشمنان اسلام و منافقین ندهید و سنگر را خالی نکنید ، ای مردم چرا مساجد را خالی میکنید ، مگر امام شما نفرموده که مسجد سنگر است ، پس چه شده است شما را که گوش به سخنان امام نمی دهید ، شما را به خدا سوگند میدهم فقط گوش به زبان امام باشید و تا میتوانید حمایت از روحانیت متعهد کنید ، نکند روزی این پایگاه را از دست بدهید که آن موقع دشمن به آرزوی خود رسیده است ، ای مردم همیشه مطیع ولایت فقیه باشد ، گوش به سخنان آنهایی که با ولایت فقیه مخالف بوده و هستند ندهید . و آنها عمری را در غرب بوده اند ، از ولایت فقیه چه می دانند . من که خدا میداند همیشه از این غرب زده ها ، از این ملی گراها ، لیبرالها و منافقین متنفر بوده ام و اما ای دوستان و آشنایان واقوام به شما سفارش میکنم اگر انشاله شهید شدم برای من تا میتوانید گریه نکنید زیرا میترسم با گریه شما دشمن ومنافقان خوشحال شوند وخیال کنند شما از اینکه شهید میدهید ناراحت میشوید ، ازشما دوستان وآشنایان میخواهم که برایم دعا کنید تا خداوند گناهان مرا ببخشد و از شما میخواهم که اگر خطایی از من دیده اید مرا ببخشید و مرا حلال کنید ، اگر انشااله شهید شدم مرا در دارالسلام در کنار قبر برادر جواد شعار خاک کنید ، من اموال چندانی ندارم اگر چیزی هم بنام من بود خمس آنرا بپردازید و کتابهای مفیدم را در کتابخانه یکی از روستاها که نیاز دارند بگذارید.

و اما برادرم بدان که من این راه را آگاهانه انتخاب کردم و از خداوند میخواهم که مرگم را در بستر قرار ندهد ، از تو میخواهم که همیشه مطیع ولایت فقیه و گوش بفرمان رهبر و روحانیت متعهد باشی و همچنان که تا بحال بوده ای و خواهش دیگرم این است که در شهادت من گریه نکنی تا دشمنان خوشحال شوند ، فقط دعا به امام کن که همیشه سالم باشند . قطره قطره خون من وامثال من ، لحظه لحظه عمر ما فدای عمر امام که این قدر ما را در جهان سربلند کرد ، دنبال جنازه من شعار زیاد بدهید ، مرگ بر منافق ، مرگ بر ضد ولایت فقیه ،خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

در پایان از خداوند یکتا پیروزی اسلام ف عزت وسربلندی برای مسلمانان ، طول عمر و سلامتی برای امام عزیز و نابودی دشمنان اسلام خواهانم.

درود به رهبر کبیر انقلاب (امام خمینی)درود به روحانیت متعهد و درود به دولت مکتبی و درود به سه یاور خمینی(هاشمی و دو سید حسینی)

والسلام سید علی ابهری مقدم

امید که خدای بزرگ مشتری خون این عزیزان ، این قربانی را از ما قبول کرده و مانیز ادامه دهنده راهش باشیم ، پایدار و پاینده باد راه شهیدان ما

۶۱/۴/۳۰