کانون سنگرسازان بی سنگر کاشان و آران بیدگل

شناسنامه ایثارجهادگر و دانشجو شهید حاج محسن پور محمدیان

تاریخ تولد : ۱۳۳۸

تاریخ شهادت                 محل شهادت                   مدفن

۶۵/۲/۱۸                        فاو                   دارالسلام

زندگینامه شهید پورمحمدیان

شهيد محسن درسال ۱۳۳۸ در كاشان به دنيا آمدهمزمان با اتمام تحصيلات متوسطه در گرماگرم انقلاب در راهپيمايي ها شركت مي كرد . در همان زمان مورد هجوم وضرب وشتم نيروهاي گارد شاهي مي كرد. در طول مدت خدمتش در عمليات پيروزمندانه بيت المقدس همگام با ديگر رزمندگان توفيق حضور يافت وپس از آن نيز به دليل مسئوليتش نتوانست در جبهه حضور يابد تا اينكه بعد از اتمام تحصيلاتش از طريق گروه مهندسي جهاداعزام مي شود . سرانجام در عمليات والفجر ۸ در حين نصب پل بر روي رودخانه اروند بر اثر تركش بمباران دشمن در حالی به شهادت رسيدکه همسر وفرزند دو ساله اش منتظر بازگشت او بودند.

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم”،

 اعوذ بالله من الشيطان الرجيم.

لا حول و لا قوة الا بالله العلىّ‏العظيم

“اَلْحَمْدُلِلِّهِ رَبِ الْعالَمينْ، اَلَذى لا يُدْرِكُهُ بُعْدُ الْهِمَمِ وِ لا يَنالُهُ غَوْصُ الْفِطَنْ اللهم صل على‏محمد و آل محمد”

حقير محسن پور محمديان فرزند قاسم بر حسب تكليف شرعى وصيّت نامه خود را چنين مى‏نويسم:

“اللهم فاطر السموات و الارض، عالم الغيب و الشهادة، اللهم انى اعهد اليك فى هذه‏ الحيوة الدنيا بانى اشهد ان لا اله الا انت وحدك لا شريك لك و ان محمدا عبدك ورسولك. انك ان تكلنى الى نفسى تقربنى من الشر و تباعدنى من الخير و انى لا اثق الابرحمتك.”

“فاجعل لى عندك عهداً توفّيته يوم القيمة انك لا تخلف الميعاد”

“اِنْ تَنْصرُواللَّه يَنْصُرْكُمْ وَ يُثَبِتْ اِقْدامَكُمْ”

درس قرآن از حسين آموختيم

ز آتش او شعله ها افروختيم

نقش قرآن چون در اين عالم نشست

نقش‏هاى پاپ و كاهن را شكست

فاش گويم آنچه در دل مظهر است

اين كتابى نيست چيزى ديگر است

چون به جان در رفت جان ديگر شود

جان چو ديگر شد، جهان ديگر شود *اقبال لاهورى*

انقلاب اسلامى ايران با رهبرى الهى و معنوى حضرت امام خمينى به پيروزى رسيد و ايران را از يك منجلاب‏ فساد و متعفن بيرون كشيد و به سوى فطرت خدايى اش سوق داد و اكنون جامعه ما به حدّى رشد يافته كه ديگر قابل‏ مقايسه با قبل نيست و اين نيروى اسلام و حقانيت قرآن است و هر كس در مسير قرآن قرار گيرد می تواند تا آنجا به خدانزديك شود كه ملائكه نمى‏ توانند.
پس اى كسانى كه منحرف هستيد و تاكنون راه حق را نپيموده ‏ايد، برگرديد كه راه توبه گشوده است و فضل ورحمت خداوند بى حد و حساب، و بدانيد كه خداوند در سوره مائده مى‏ فرمايد:
“اى كسانى كه ايمان آورده ‏ايد، هر كه از شما از دين خود مرتد شود بزودى خدا قومى را كه بسيار دوست دارد و آنهانيز خدا را دوست دارند و نسبت به مؤمنان فروتن و به كافران سرافراز و مقتدرند به نصرت اسلام برمى‏ انگيزد كه در راه‏ خدا جهاد كنند و در راه دين از نكوهش و ملامت احدى باك ندارند، اينست فضل خدا هر كه را خواهد عطا فرمايد،خدا را رحمت وسيع و به احوال همه آگاه است.”
بار ديگر به يگانگى و وحدانيت خداوند شهادت مى‏دهم و حضرت محمد بن عبدالله )ص( را خاتم پيامبران وائمه معصومين از حضرت حضرت على )ع( تا امام عصر )عج( ۱۲ تن از جانشينان پاك آن حضرت را از طرف خداى‏  بزرگ مى‏ دانم و به تمام امورات و سنت پيامبر و معاد و حساب و بهشت و جهنم يقين دارم و آنچه را نوشته‏ ام ومى‏ نويسم به دور از هر گونه اجبار و يا احساسات لحظه‏ اى است، بلكه هميشه آرزويم اين بود كه يك مسلمان واقعى‏ باشم، بار خدايا همانطور كه تو مى‏ دانى فقط به خاطر يك تكليف شرعى در اين برهه زمانى به ميدان نبرد قدم‏ مى‏ گذارم و هيچ انگيزه شيطانى سبب آن نگشته است و از تو مى‏ خواهم كه تا آخرين لحظه عمرم لحظه‏اى به خودم وامگذارى كه ضعيفم و به گناه آلوده مى‏شوم و نيكى‏ها را پشت كنم.
خدايا مرا در اين راه بزرگ و هدف عظيم كه پياده كردن نظام اسلامى است يارى ده و توفيق شهادت رانصيبمان گردان.
برادران، قدر اين رهبر الهى را بدانيد )امام خمينى( و از او اطاعت كامل داشته باشيد كه اطاعت از خدا و رسول‏ است و در اين راه از همه وابستگى‏ ها دل بكنيد و “كمال الانقطاع اليك”: را براى رفتن به سوى خدا شعار قرار دهيد و ازكشته شدن نهراسيد كه شهيدان نزد خدا روزى خوارند.
بدانيد، هر چند ممكن است شهيدان گمنام باشند و فراموش شوند كه بسيار شده‏اند “به خاطر اينكه شهادت‏هدف نيست” ولى آنچه مهم است اين است كه شهادت زنده مى‏ماند و مكتب حسين)ع( تجلى پيدا مى‏كند و ظلم ‏برچيده مى‏شود و اسلام ارمغان جهان مى‏شود.
سختى‏ها را تحمل كنيد كه خداوند مؤمنين را در سختى‏ ها جلا مى‏ دهد و روح آنان را صيقل مى‏دهد و بترسيد ازروزى كه غرق در رفاهيات و ماديات شويد كه خدا را فراموش كنيد و ديگر قيامت را باور نمى‏كنيد.

خدايا تو در قرآن فرموده‏اى اگر مظلومى كشته شد به ولىّ او قدرت حكومت و تسلط بر دشمن مى‏دهى براى‏انتقام خونش.

خدايا ولىّ ما حضرت ولى عصر)عج( را در ظهورش تعجيل فرما و نائبش حضرت امام خمينى را طول عمر و ازگزند دشمنانش مصون دار.

خدايا تو مى‏دانى هدف ما شهادت نيست، بلكه هدف رسيدن به تو و تحقق آرمان‏هاى اسلامى است و در اين‏ راه مقدس دعاى ما اين است ” اللهم انى اسئلك ان تجعل و فاتى قتلا فى سبيلك تحت رايه نبيك مع اوليائك و ان‏تقتل بى اعدائك و اعداء رسولك”
از تو مى‏خواهم ما را در روز قيامت در صف امام خمينى كه او در صف ائمه طاهرين و پيامبر اكرم )ص(مى‏باشد قرار دهى و از عذاب مصونمان دارى.
خدايا بر اين بنده سرا پا تقصير خود كه ادعاى بندگى تو را داشته ولى گنهكار است، رحمت خود شهادت را،نازل كن تا از معاصى پاك گردم، چون همه اميدم به توست و جز تو كسى را ندارم.
خدايا در حساس ‏ترين لحظه عمرم يعنى مرگ، مرا به خود وا مگذار، كه اين بنده ضعيف و ذليل تو زود گمراه‏ مى‏شود.
برادران بدانيد كه خداى متعال بنده خود را در بالاترين درجه رشدش در زندگى و بهترين شكلش “شهادت” به‏ نزد خود مى‏پذيرد.
“اللهم ما بنا من نعمه فمنك” خدايا همه نعمت ها از توست كه به ما مى‏رسد.
“يا رب قو على خدمتك جوارحى و اشدد على العزيمة جوانحى”
خدايا سپاسگزارى و طريقه شكر خودت را به من بياموز و شيرينى طاعتت را به من بچشان.
برادران: احسان، حسين، محمّد و احمد سعى كنيد در همه حال دستورات اسلامى و اخلاق اسلامى را عمل‏كنيد، اگرچه ديگران نخواهند يا نپسندند و مبادا در صورت شهادت من براى انتقام من به جبهه بياييد، بلكه سعى كنيد به‏دور از هر گونه وسوسه شيطانى، فقط بنا به وظايف شرعى به وظيفه خود عمل كنيد.
سخن‏هاى ديگر من اين است كه ولايت را محكم بگيريد و از اين ريسمان محكم الهى جدا نشويد كه هيچ‏عبادتى از شما، بدون ولايت مقبول درگاه خداوند نيست.
هميشه خدا را در نظر بگيريد و قيامت را هميشه در پيش خود حاضر ببينيد تا از معاصى در امان باشيد. خمس وزكوة را بپردازيد و مگذاريد ائمه معصومين كه بايد در ]فرداى[قيامت شفيع ما به درگاه الهى باشند ما را به خاطرنپرداختن خمس مؤاخذه كنند.
امروز جامعه ما محيط مناسبى براى پرورش جوانان و سوق دادن آنها به سوى خداست ولى بايد محيط خانواده‏را هم آماده كرده، اين، با رعايت تمام دستورات اسلامى از ازدواج تا تولد و از تولد تا وقتى كه فرزند را به جامعه ‏تحويل مى‏دهد، مى‏باشد و در ازدواج سخت نگيريد و دختر را كالايى و پسر را خريدارى مپنداريد كه اينها امانات‏الهى هستند و شما به قدر وسع خودتان براى شروع زندگى آنها، كمك كنيد.
برادران و خواهران عزيزم در خانه، من زود خشمگين مى ‏شده ‏ام و گاهى شما را ناراحت كرده ‏ام كه دلم ‏مى‏خواست تا در خانه بودم، دست شما را مى ‏بوسيدم و از شما طلب بخشش مى‏كردم، اميدوارم كه مرا ببخشيد و برايم ‏از خداى بزرگ طلب مغفرت كنيد.
در صورت شهادت، اگر جسدى از من به دست شما رسيد آن را با پولى كه در اين وصيت نامه ذكر كرده ‏ام،غسل و كفن كنيد و در قطعه شهداء دارالسلام (كاشان)به خاك بسپاريد.
در پايان از پدر و مادر گرامي ام كه زحمت‏هاى فراوانى در پرورش من داشته‏ اند، طلب مغفرت مى‏نمايم ومى‏خواهم كه در حق من دعا كنند و من از خدا مى‏خواهم تا آنها را به سرايى هدايت كند تا در روز قيامت در بهشت‏ جاودان در كنار مقربان درگاه خداوندى همجوار باشيم.
از همه دوستان و آشنايان تقاضا مى‏كنم كه من نتوانستم در حق شما خوبى كنم ولى شما مرا ببخشيد و از خداطلب مغفرت كنيد.
در پايان از همه شما التماس دعا دارم.
“و لا تحسبن الذين قتلوا فى سبيل الله امواتا بل احياءٌ عند ربهم يرزقون”
محسن پور محمديان ۶۵/۱/۳۰