کانون سنگرسازان بی سنگر کاشان و آران بیدگل

شناسنامه ایثارجهادگر شهید محمدرضا دیمی

 تاریخ تولد : ۱۳۴۲

تاریخ شهادت               محل شهادت                مدفن

۲/۱/۶۱                            شوش             دارالسلام

 

 

 

زندگینامه شهید محمدرضا دیمی

در  سال ۱۳۴۲ در شهرستان کاشان متولد شد پدر او کارگر یکی از کارخانجات کاشان بود و فرزند سوم خانواده بود دوران ابتدائی را در مدرسه حکمت و دوران راهنمایی را در دبستان راهنمایی خاوری و دوران دبیرستان را در دبیرستان اما خمینی شهرستان کاشان سپری کرد . او از استعداد خوبی برخوردار بود بطوریکه همواره معدل او در سطح بالا بود .رشته تحصیلی او در دوران دبیرستان ریاضی بود و برای دوستانش راهنمای خوبی در دروس بخصوص حل مسائل بود . به ورزش علاقه زیادی داشت در حالیکه در دوران دبیرستان هم به ورزش و هم به دروسش می رسد و به هر دو کار خوب می رسید .

خرداد ماه سال ۶۰ با معدل کتبی ۵/۱۷ به گرفتن دیپلم ریاضی نائل آمد بلافاصله با درخواست برادرش در جهاد سازندگی شهرستان گچساران شروع به کار نمود با توجه به اینکه او از استعداد خوبی برخوردار بود و همچنین به کارهای فنی علاقه خاصی داشت در کمیته آبرسانی آن ستاد شروع به کار نمود و در مدت کوتاهی تجارب خوبی کسب و آنها را در خدمت به مستضعفین بکاربرد سرپرست کمیته آبرسانی از او بسیار راضی بود و می گفت کارهائی که به برادر محمدرضا دیمی یاد می دهم سریع یاد می گیرد و پس از یادگیری با پشتکار آن کار را انجام می دهد و ا این بابت من از او کاملاً مطمئن هستم کاری که به او واگذار می کنم خوب انجام می دهد. شهید دیمی در آبرسانی روستاهای زیادی شرکت داشت و گاهی اوقات هفته ها در روستاها در کنار محرومترین قشرهای جامعه بسر می برد و با آنها زندگی می کرد و با انها زیست را کاملاً استقبال می کرد.

یکی از خصوصیاتی که شهید داشت صداقت و پاکی او و دیگر کم حرفی و پرکاری بود و این دو عامل و عوامل دیگر باعث شده بود که دوستان خوبی پیدا کرده و با آنها زندگی و یا رابطه داشته باشد پرکارترین افراد جهاد بعضی اوقات به او می گفتند کمتر کار کن چون مریض می شوی ولی او ابداً احساس اینکه زیاد کار می کند نمیکرد چند ماهی گذشت تا اینکه مسئول کمیته آبرسانی جهاد سازندگی احساس کرد او می تواند سرپرستی یک واحد را کاملاً بعهده بگیرد هر چند که شهید از گرفتن مسئولیت سرباز می زد ولی او واقعاً می توانست مسئولیت محوله را بعهده بگیرد و در این رابطه او مسئول واحد تعمیرات کمیته آبرسانی جهاد شد و در طول این مسئولیت در چندین روستا هم کار کرد.

در طول ۸ ماهی که در جهاد خدمت می کرد و با روستائیان محروم می زیست و برای آنها آب تهیه می کرد و یا آبهای غیربهداشتی را بهداشتی می کرد خود شهید هم از هر نظر رشد زیادی داشت هر روز که می گذشت بر رشد سیاسی اخلاقی او اضافه می شد یکی از خصوصیاتی که داشت و باعث رشد سریع او می شد انتقاد پذیری او بود هر کسی که به او انتقاد می کرد کاملاً انتقاد را گوش می کرد و در صورت صحیح بودن صادقانه آنرا می پذیرفت. و هر موضوعی را هم که می پذیرفت و به ان معتقد می شد عمل می کرد . روزهای اول ماه اسفند بود که جهاد سازندگی شهرستان گچساران از داوطلبین به جبهه نام نویسی می کرد او هم بهمراه دیگر برادران آماده رفتن به جبهه شد . بهمراه دیگر برادران از طریق بسیج سپاه پاسداران گچساران عازم شیراز شد تا از آنجا به جبهه انتقال پیدا کند بعد از رفتن به شیراز بلافاصله تقسیم شدند و به جبهه شوش انتقال یافتند در جبهه  شوش هر کدام از بردران در قسمتی تقسیم شدند در این بین فرمانده عملیات تیپ (شهید علی معمار) چند نفری را برای شناسائی خواست و توضیح هم داد که ان کار یکی از مشکلترین کارها می باشد و امکان شهادت در این قسمت زیاد می باشد او هم جهاد در این قسمت را قبول کرد و به ان هم شوق می ورزید.

بالاخره پس از یکماه شناسائی که هر روز تا نزدیکی خط مین که مزدوران عراقی کار گذاشته بودند میرفت تا در روز جمعه بکار گیرد .

روزها سپری می شد تا روز موعود فرارسید روز حماسه و ایثار جان روزی که قلب شیطان بزرگ با تفنگ دلاوران اسلام نشانه می رفت و بالاخره روزی که امام فرمود من از راه دور به دست و بازوی شما بوسه می زنم فرا رسید و شهید محمدرضا دیمی در همان ساعات اولیه به لقاالله رسید و چون در خطوط اول حمله بود دیگر برادران نتوانستند جنازه مطهر او را به پشت جبهه انتقال دهند . جنازه او ۳ روز در کربلای خوزستان زیر اتش خمپاره و توپ ماند تا اینکه توانستند در روز ۵/۱/۶۱ جنازه مطهر او را به پشت جبهه منتقل نمایند و در تاریخ ۸/۱/۶۱ جنازه مطهر او به همراه ۷ تن دیگر از جانبازان اسلام در کاشان تشییع و در دارالسلام کاشان به خاک سپرده شد روح و روانش شاد باد

وصیتنامه شهید محمد رضا دیمی

بسم اله الرحمن الرحیم

الذی خلق الموت و الحیوة لیبلوکم ایکم احسن عملاً

خداوند آفرید مرگ و زندگی را تا بیازماید شما را که کدامتان نیکوکارترید.

«قرآن کریم»

 

باسلام بر حضرت مهدی (عج)  و نائب بر حقش فریاد سرخ مظلومان تاریخ انسان استوارتر از کوه و پر فروغتر از خورشید امام خمینی

سلام بر شما ای امت حزب الله، ای امت همیشه در صحنه که ابرقدرتها را در تعجبی مهیب فرو برده اید، چرا که تنها با سلاح ایمان به مقابله با منافقین و کفار می روید و ان هنگام که آیت اله بهشتی و یارانش را شهید می کنند فریاد می زنید مرگ بر آمریکا، مرگ بر منافقین و بعد از آنکه آیت اله دستغیب را تکه تکه می کنند صفوف نمازجمعه را فشرده تر می نمائید.

درود بر شما شهیدان، قلوب تاریخ، کسانیکه روزی در لباس سپاه و ارتش و بسیج بر علیه نفاق و کفر جنگیدند تا در انتها به معبودتان پیوستند و هر قطره خون شما آموزگاری بزرگ برای مسلمین در نتیجه تیرهایی بر قلوب دشمنان اسلام شد . یادتان گرامی و راهتان پر رهرو باد.

سلام بر شما برادران جهادگر، پیروان راستین ولایت فقیه و برادرانی که تنها شما را در محرومترین نقاط ایران می توان یافت و صدور فرهنگ اسلامی در این مناطق توسط شما انجام می گیرد. خداوند به شما توفیق هر چه بیشتر در راه سازندگی روستاها که همان خدمت به مستضعفین است عنایت فرماید .

و سلام بر شما پدر و مادر و خواهر و برادران عزیزم .امیدوارم که همواره پیرو ولایت فقیه که همان حاکمیت الله بر روی زمین است باشید و صبر داشته باشید که خداوند صابران را دوست می دارد و بدانید که من آگاهانه این راه را در پیش گرفتم و در این راه هدفم الله و شعارم لااله الاالله می باشد.

در خاتمه از شما می خواهم که ۳۰ روزه برایم بگیرید.

والسلام