کانون سنگرسازان بی سنگر کاشان و آران بیدگل

شناسنامه ایثارجهادگر شهید محمد خاندائی

تاریخ تولد : ۱۳۴۰

تاریخ شهادت               محل شهادت          مدفن

۶۶/۱/۱۰                    آبادان                   قمصر

 

در سال ۱۳۴۰ دیده به جهان گشود و پس اخذ دیپلم فعالانه در حرکتهای انقلابی شرکت داشت و پس از پیروزی انقلاب به عضویت جهاد سازندگی کاشان در آمد و بعد از شهادت دو برادرش وظیفه جذب و هدایت فعالیت شبانه روزی آغاز کرد. و در همان حال در دانشگاه آزاد اسلامی به تحصیل علم مشغول شد.

وی در مأموریتی همزمان با عملیات کربلای ۵ در جبهه حضور یافت و در تاریخ ۶۶/۱/۱۰ در آبادان به شهادت رسید.

وصیت نامه شهید

بسم‌الله الرحمن الرحيم

ولنبلونكم بشي من الخوف و الجوء و نقص من الاموال و الانفس و الثمرات و بشر الصابرين، الذين اذا صابتهم مصيبه، قالو انا لله و انا اليه راجعون.

آيا مگر اينكه سرانجام بايد بميريم و به سراي او مراجعت كنيم شك داريم، طبق آيه شريفه انالله وانااليه‌راجعون، چه بهتر كه مرگ پيش آمدي، مرگ برحسب تصادف و مرگ در بستر را رها كرده، از لاك حيوانيت بيرون آمده و آنچه برحسب آن آفريده شده‌ايم بيانديشيم و در راه خدا مجاهدت كنيم، تا اين مجاهدت وسيله‌اي براي مرگ حقيقي‌مان باشد.

خانواده محترم، والدين عزيز و گراميم: زحمات بي‌دريغ شما طاقت و نيرويم را كاسته   و حتي‌ الان كه قلم بدست گرفته و با شما صحبت مي‌كنم تاب نوشتن مطالب را با آن همه رنجها، سختي‌ها و ناملايمات شما را ندارد به هرحال بي‌نهايت و باز بي‌نهايت خوشحال باشيد كه من شهيد شدم چون اين آرزوي ديرينه من بود، خوشحالي شما مخصوصاً موقع تشييع جنازه‌ام روح مرا آرامش خواهد داد، تنها خواهشي كه از شما دارم اين است كه براي من گريه و ناراحتي نكنيد، به امام امت اين مرد خدا، اين اميد مستضعفان جهان اين مرد تنهاي زمان توجه داشته باشيد و از دعا و ثناي او و توجه به فرمايشات ايشان دست بر نداريد كه انشاء‌ا… اين مرد خداست كه همه زورگويان و جباران را نابود خواهد كرد … و اما پيامي به ملت مجاهد و قهرمان ايران:

تنها پيامي كه به شما ملت قهرمان دارم اين است كه هميشه به ياد شهيدان باشيد و در هر كاري و در هر موقعيتي اين پاكباختگان را مدنظر قرار دهيد، در نظر داشته باشيد كه اينان چه هدفي داشتند كه شهيد شدند و در عين حال، از امام امت خميني كبير حمايت كنيد و همواره پشتيبان ولايت فقيه باشيد كه مترقي‌ترين اصل حكومت اسلامي است. اميدوارم با توجه به اين خونهاي پاك به جز خون خودم كه از يك جسم پر از گناه و معصيت ريخته شده به خون مقدس عزيزاني كه همچون علي‌اكبر حسين در ركاب امام زمانشان مي‌جنگيدند و از هيچ گونه ايثار و جانبازي دريغ نكردند توجه مبذول خواهيد داشت، به خانواده‌هاي شهدا احترام بيشتري بگذاريد انشاء‌ا… اين آرزوي ديرينه ملت شهيد پرور ايران كه گشوده شدن راه كربلا و آزادي قدس عزيز است جامه عمل بپوشد و اين ناكثين و قاسطين و مارقين هر چه بيشتر ذليل و نابود و خوار گردند.

والسلام

محمد خاندائي ـ اهل قمصر كاشان

Untitled-1 copyحاج-سيد-محمد-بهشتي-حاج-عباس-دارايي-شهيد-يزداني-شهيد-خانداييشهيد-يزداني-سيد-مصطفي-ماجدي-حجت-الاسلام-مشكيني-شهيد-خاندايي-سيد-محمد-بهشتي